Bavlnená osuška, uteraky, osusky z bavlny

HomePRO 8317 Bavlnená osuška 70x140cm 100% bavlna, modrá

Bavlnená osuška, uteraky, osusky z bavlny

HomePRO 8318 Bavlnená osuška 70x140cm 100% bavlna, tmavomodrá

HomePRO 4112 5m LED pásik 60 SMD5050 Zelená 9W vodeodolný IP65 + zdroj

LED pás – súprava, dĺžka 5m, 60x5050 SMD 9W/m, 12V, 20000h, zelená, 120°, 760 lm / 1m, vodeodolný - krytie IP65, A+, s napájacím zdrojom, šírka 10mm.
Bežná cena 13,99 € Špeciálna cena 10,39 € 8,66 €
Na sklade

môžete mať 18.06.2024

Nákup po telefóne: +421 949 000 575

So svetelným LED pásom HomePRO bude atmosféra vašej miestnosti o poznanie príťažlivejšia. Môžete zútulniť či zvýrazniť akúkoľvek časť vášho domu či obchodu pri minimálnej spotrebe elektrickej energie.

Pásik sa ľahko aplikuje a doslova rozžiari zrkadlá, tmavé chodby, schody, čelá postelí alebo kuchynskú linku. Záleží len od vašej fantázie, ktorý priestor chcete oživiť a dodať mu tak jedinečné čaro. Taktiež ho možno akokoľvek tvarovať a ohýbať.

Je vhodný ako dizajnové osvetlenie.

Životnosť pásu je až 20 000 hodín, t.j. 15 rokov pri 4 hodinách svietenia denne, 365 dní v roku.

Upozornenie: Pri častom zapínaní a na dlhšie doby (viac ako 30 minút) a taktiež dosiahnutie dlhšej životnosti je nutnosť chladenia pomocou hliníkového profilu.

VYUŽITIE:

 • nasvietenie sadrokartónových podhladov
 • osvetlenie kuchynskej linky, kúpelní, výkladov, reklám, políc, akvárií, schodov
 • dekorácia interiéru automobilov
 • osvetlenie barov, reštaurácií, kaviarní, hotelov

Obsah balenia:

1x 5m LED pás

1x napájací adaptér

Kľúčové vlastnosti:

 • Dĺžka 5 metrov – možno krátiť každých 5 cm
 • Možno ľubovoľne tvarovať a ohýbať
 • Vodeodolný
 • Kvalitné LED čipy so životnosťou 20 000 hodín
 • Rozžiari akýkoľvek priestor
 • Minimálna spotreba elektrickej energie
 • S napájacím zdrojom

Parametre a špecifikácie:

Výrobca: HomePRO

Zdroj svetla: 5050 SMD

Dĺžka: 5 m

Šírka: 10 mm

Hustota LED: 60 LED / 1m

Zdroj svetla (celý LED pásik): 5050 x 60 SMD / 1m

Spotreba: 9 W / 1m

Svetelný tok: 760 lm / 1m

Deliteľnosť: každých 5cm/3LED

Stmievateľnosť: áno (s pomocou vhodného stmievača)

Uhol svietenia: 120°

Montáž: Lepiaca páska značky 3M

Trieda vodotesnosti: IP65 = vodeodolný, je zaliaty v silikóne

Trieda energetickej účinnosti: A+

Napájacie napätie: 12V DC

Farba: zelená

LED pás -  návod a inštalácia.

LED pásik je vďaka svojej konštrukcii veľmi dobre ohybný a výborne sa tak hodí pre osvetlenie i takých miest, kde by iné zdroje svetla neuspeli už len kvôli svojej veľkosti. Pásiky sú štandardne vybavené samolepiacou páskou pre rýchlu a jednoduchú montáž.

V prípade opakovaného použitia pásika po odlepení a premiestnení na iné miesto, môžete pásik opätovne prilepiť napríklad pomocou novej samolepiacej pásky.

Plochy na prilepenie pásika musia byť odmastené a zbavené všetkých nečistôt. Na nerovný povrch alebo povrch kde by lepiaci pás nemusel držať, odporúčame podlepiť LED pás Mamutom alebo silikónom. LED pás musí byť celý prilepený, aby nedošlo k prehriatiu, následnému poškodeniu a strate záruky. Pásik môžete pripevniť aj pomocou silikónových alebo plastových svoriek. Tieto majú otvory pre skrutku alebo klinček.  Iným spôsobom je nalepiť LED pásik do hliníkového profilu, ktorý potom pomocou hliníkovej príchytky  prichytíte k podkladu. Výhodou tohto riešenia je okrem iného aj to, že hliníková lišta pôsobí aj ako chladič a predlžuje tak životnosť LED pásikov. Zároveň vďaka difúzoru ktorý prekrýva LED pásik dosiahneme efekt jednoliatosti svetla. Lišta je v neposlednom rade vzhľadovo efektnejšie riešenie.

Pripojenie pásika: pri celom balení (5m) pásika, je už koniec pásika priamo z výroby opatrený zaliatymi vodičmi, čo umožňuje jeho jednoduché a rýchle pripojenie k napájaciemu zdroju. Ak budete deliť pásik a na vzniknuté kúsky pásika nepoužijete pripájacie konektory, ale ich budete pripájať pomocou spájkovania, vzniknutý spájkovaný spoj je vhodné zaizolovať. Môžete k tomu použiť napríklad zmršťovaciu bužírku alebo silikón. Na spájanie pásikov môžete použiť aj konektory.

Delenie pásika: LED pásky je možné strihať obyčajnými nožnicami. Pásky je však nutné strihať iba na vyznačených miestach. Tieto miesta rozpoznáme podľa symbolu nožníc alebo toho že sa tu nachádzajú napájací plôšky. Tie potom slúžia k napájaniu celého odstrihnutého pásika.

Napájanie LED pásika: LED pásik je napájaný 12V napätím. Neodporúčame používať iné ako špeciálne LED zdroje. Keďže je intenzita svitu LED diód závislá na pretekajúcom prúde, je vždy nutné použiť špeciálne napájacie zdroje so stabilizovaným výstupom.

Parametre a špecifikácia

Parametre
Druhpásiky
Farbazelená
ZnačkaHomePRO
Parametre
Druhpásiky
Farbazelená
ZnačkaHomePRO
Napíšte vašu recenziu
Hodnotíte:HomePRO 4112 5m LED pásik 60 SMD5050 Zelená 9W vodeodolný IP65 + zdroj
Vaše hodnotenie
V diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky.
Otázky môžu pridať len registrovaní zákazníci